Serwis olejowy

Wymiana oleju robi się to wraz z filtrem oleju zazwyczaj co roku lub po przejechaniu 10-20 tys. km. Ale w nowych silnikach przebiegi często mogą być dłuższe – nawet 30 tys. km lub dwa lata. Lepiej jednak dmuchać na zimne i wymieniać olej co 10-15 tys. km. Szczególnie w autach z turbosprężarką, która wymaga dobrego smarowania. Częstsza wymiana zalecana jest też w samochodach zasilanych LPG. Eksploatacja oleju powinna być krótsza o około 25 procent. Powodem jest szybsze wyczerpywanie się dodatków w oleju – m.in. ze względu na obecność siarki oraz wyższe temperatury pracy. Pamiętać trzeba o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju – przynajmniej raz w miesiącu. Bez względu, czy mamy stare, czy nowe auto.

Nie wiesz jaki olej Dobierz olej do swojego auta

Wymieniamy oleje w silniach, mostach, reduktorach, skrzyniach biegów manualnych. Nie wymieniamy oleju w skrzyniach automatycznych .

W ofercie posiadamy szeroką game olej takich firma jak Castrol Elf Total Lotos

Wymiana płynu chłodniczego

Płyn chłodniczy ochroni silnik przed przegrzaniem oraz utrzymanie jego temperatury bez względu na obciążenie i warunki atmosferyczne.  Z czasem płyn traci swoje pierwotne właściwości, przede wszystkim antykorozyjne, dlatego co 3–5 lat należy go wymienić.

Paski klinowy

Pasek klinowy napędza m.in. kompresor klimatyzacji i alternator . Jego zerwanie prawie natychmiast uniemożliwia dalszą podróż.

Trwałość pasków klinowych jest obecnie bardzo duża.